Bez vody nejde žít

Pokud nemáte možnost připojit se k vodovodnímu řadu, musíte si vodu opatřit jinak. Řešením je studna, buď kopaná, nebo vrtaná. Vrtané studny mají své nesporné výhody. Kromě finanční úspory za vodu, je to také dlouhodobá životnost, šetrné hloubení a snadná údržba. Zajistí vám trvalý přítok i při minimálních srážkách, navíc podzemní voda bývá mnohem kvalitnější než ta povrchová, což je jeden z hlavních důvodů, proč vrtané studny nahrazují složitě a nákladně stavěné studny kopané. Oblibu si získaly díky příznivé ceně i pro své relativně rychlé provedení – obvykle to netrvá déle než jeden den.

Studna přivede podzemní vodu na pití, ale i zalévání a zavlažování trávníku, což je potřeba obzvláště teď v horkém létě. Je tak vítaným vodním zdrojem pro každého zahrádkáře a pěstitele.

Zužitkovat vodu vám pomohou čerpadla a vodárny, které skvěle poslouží doma i na chalupě. Čerpadlo je totiž základem každé studny – pokud se tedy nechcete vrátit do minulosti a nosit vodu ve vědrech. S jeho pomocí dostanete vodu na povrch. Do vrtané studny vybírejte spíše ponorná čerpadla, která mají dostatečný sací výkon a dovedou tak vyčerpat vodu z potřebné hloubky. Kromě čerpadla je další možností pro čerpání vody ze studny také domácí vodárna, která v sobě snoubí výhody vlastního vodního zdroje a komfort tekoucí vody z kohoutků. Vyzkoušejte například domácí vodárnu 3000/4 ecoClassic 1753-20 od společnosti GARDENA s velkoobjemovou 24 litrovou nádrží, která plně automaticky distribuuje vodu ze studny do vaší domácnosti a zahrady. Přesvědčí vás svou dobře navrženou technologií, kvalitními materiály i kompaktním, prostorově úsporným designem. S ohledem na požadavky na vodu se zapíná a vypíná automaticky, takže pracuje velmi levně a je šetrná k vaší peněžence, můžete tak snadno ušetřit energii. Vybavena je také tepelnou ochranou, takže se čerpadlo samo vypne při přetížení, nechybí ani integrovaný předfiltr, který chrání čerpadlo před nečistotami a pískem.

 

Označeno v Články